Blog > Komentarze do wpisu
Do jakich katalogów dodawać wpisy

Jak już wiadomo, postanowiłem wybrać wartościowe i zadbane katalogi, które są przydatne pozycjonerom oraz zwykłym użytkownikom.

Osobiście wybieram katalogi, w których cokolwiek zostało zmienione. W SEOKatalogu zwracam uwagę, czy chociaż wiadomość powitalna została zmieniona. Ten skrypt jest skryptem płatnym i to sprawia, że katalogi oparte na nim są bardziej wartościowe.

Niestety prowadzenie katalogów nie jest zbyt pasjonujące i najczęściej katalogi po pewnym czasie zaczynają straszyć.

Ja osobiście dodaję strony do:


- nowych katalogów, które dopiero powstały. Można przypuszczać, że właściciel przynajmniej na poczatku podlinkuje katalog i nasz wpis zostanie zaindeksowany.

- katalogów, które mają choć trochę zmienioną skórkę

- katalogów, w których nie ma zbyt wiele oczekujących na moderacje stron. Zbyt wiele stron - powyżej 50 świadczy o tym, że moderator nie zagląda już do swojego katalogu. A kiedy zajrzy, to albo wszystko zaakceptuje albo wywali. Szkoda więc naszego czasu. Masowa akceptacja, która nie jest poparta linkowaniem nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

- nie unikam katalogów płatnych, muszą być jednak zadbane.

Warto pamiętać, że dobry katalog da nam oprócz mocy SEO też sporo wejść. Dlatego opisy powinny być pisane DLA LUDZI a nie dla robotów. Powinny być tak pisane aby zachęcić ludzi do wejścia na naszą stronę.

Katalogi są źródłem sporego ruchu. Oczywiście te dobrze wybrane. I o tym należy pamiętać!

 

 

poniedziałek, 04 stycznia 2010, cdkpl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: